СТИПЕНДИЈЕ ПРОГРАМА ЕРАЗМУС МУНДУС АКЦИЈА 2 – МРЕЖА РАЗМЕНЕ
Отворен други позив за мобилност у оквиру SUNBEAM пројекта

SUNBEAM (Еразмус Мундус акција 2 – мреже размене) програм намењен је размени студената и запослених на високошколским установама из земаља Европске уније и земаља Западног Балкана. Размена студената и запослених покривена је стипендијама и цео програм финансира Европска комисија.

Универзитет у Крагујевцу није партнер у овој мрежи размене, али свакако може учествовати у истој кроз циљну групу 2 (Target Group 2).

Заинтересованим  кандидатима са Универзитета у Крагујевцу у оквиру овог позива доступне су стипендије за размену на нивоу докторских и постдокторских студија у трајању од 6 месеци.

Преглед доступних стипендија у оквиру овог позива можете видети овде.

ЕУ универзитети укључени у овај програм:

• Università Politecnica delle Marche, Ancona, Italy
  • Alma Mater Studiorum Università di Bologna, Italy
  • Università degli Studi di Urbino Carlo Bo, Italy
  • Università Ca' Foscari Venezia, Italy
  • University of Split, Croatia
  • University of Zadar, Croatia
  • University of Ioannina, Greece
  • University of Ljubljana, Slovenia
  • University of Primorska, Slovenia

Преглед академске понуде свих универзитета који учествују у овом програму можете погледати овде.

Рок за пријаву: 05. фебруар 2016. године (11:00 а.m. CET)

Списак потребне документације за пријаву за сваки од доступних нивоа мобилности можете видети овде.

Детаље о процесу пријаве можете видети овде.

Више информација о другом позиву за мобилност у оквиру SUNBEAM програма можете видети овде.

Додатне информације о SUNBEAM програму можете наћи на званичном сајту програма.

Више информација о Еразмус Мундус програму и осталим мрежема размене можете видети на сајту Универзитета, у секцији  Мобилност у области образовања.