Позив за пријаву запослених за стипендирану мобилност на Техничком Универзитету Бјалисток (Пољска)

Еразмус+ Кључна акција 1 – кредитна мобилност

У складу са потписаним уговором о реализацији мобилности на Техничком универзитету Бјалисток на конкурс се могу пријавити запослени на факултетима Универзитета у Крагујевцу, и то за

• наставничку мобилност (STA - staff mobility for teaching) у трајању од недељу дана (5 дана држања наставе + 2 дана за пут). У складу са правилима Програма Еразмус+, наставни кадар је у обавези да у току размене одржи најмање 8 сати предавања недељно.
  • тренинг мобилност (STT - staff mobility for training) ) у трајању од недељу дана (5 дана тренинга + 2 дана за пут) – предвиђено је учешће на посебно припремљеном програму International Staff week.

За академску, односно наставничку мобилност доступне су следеће студијске области:

• Architecture and Construction (приоритетна област)
  • Environment (приоритетна област)
  • Engineering and Engineering Trades
  • Business and Administration
  • Information and Communication Technologies

Академску понуду Техничког универзитета Бјалисток  можете погледати ОВДЕ и ОВДЕ.

Потребна документа за пријаву:

1. Пријавни формулар (молимо, преузмите образац)
  2. Потврда о запослењу, на енглеском језику
  3. План активности током мобилности (молимо, преузмите одговарајуће обрасце Teaching и Training)
  4. Биографија, на енглеском језику (са листом публикација)
  5. Доказ о познавању енглеског језика (минимални ниво познавања језика Б2)
  6. Копија прве странице пасоша

У случају да кандидат не поседује званичне језичке сертификате (IELTS, TOEFL и сл.) може се користити Формулар за језичку процену (Language Assessment Sheet), попуњен од стране матичне институције и/или школе страних језика, који описује тренутан ниво познавања датог страног језика.

План активности се припрема према моделу који је креиран у оквиру самог програма Еразмус+ и представља предлог Ваших активности (теме, наставне јединице, презентације и сл.) које бисте реализовали током мобилности.

• STA - staff mobility for teaching
  • STT - staff mobility for training

Важне напомене:

1. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих кандидата Техничком Универзитету Бјалисток.

Технички универзитету Бјалисток одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

2. Информације о стипендији и мобилности:

• У складу са уговором и одобреним стипендијама за академску 2016/17. на располагању су 2 стипендије за наставничку мобилност и 1 стипендија за тренинг мобилност (за учешће на горе наведеном програму)
  • За тренинг мобилност може се пријавити административно особље задужено за међународну сарадњу
  • Мобилност ће се реализовати у летњем семестру 2016/17. године. Детаљан термин се накнадно утврђује у складу са договором са факултетом/департманом - домаћином)
  • STA и STT мобилност могу да се реализују и учешћем на Међународној недељи, у периоду од 15. до 19. маја 2017. године
  • Дневница у износу од 140 евра
  • Покривени путни трошкови (до износа од 275 евра)
  • Додатне информације о Техничком универзитету Бјалисток можете видети овде.

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу

Јована Цвијића бб.

34 000 Крагујевац

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност – УПТ Темишвар