Обележен Дан свесловенске писмености у Универзитетској галерији

У Универзитетској галерији, у среду, 24. маја 2017. године, обележен je Дан свесловенске писмености

У оквиру програма обележавања 41. године постојања Универзитета у Крагујевцу, у Универзитетској галерији, обележен је Дан свесловенске писмености под називом „(ПРА)СЛОВЕН“, који Универзитет у Крагујевцу обележава у част Св. Ћирила и Методија.

Присутнима се обратио проф. др Драган Бошковић, проректор за науку Универзитета у Крагујевцу, а пролог за перформанс „ИГРИШТЕ“, казивале су редитељке Александра Матић и Даница Савић.

У перформансу су учествовали студенти Филолошко - уметничког факултета, студијског програма за српски језик и књижевност Универзитета у Крагујевцу, као и ученици музичке школе „ др Милоје Милојевић “ из Крагујевца.

Фото галерија: