Poziv za prijavu zaposlenih na Univerzitetu u Kragujevcu za stipendiranu mobilnost na Univerzitetu Nova u Lisabonu (Portugalija)

Erazmus+ Ključna akcija 1 – kreditna mobilnost

Na konkurs se mogu prijaviti:

• nastavno osoblje (staff mobility – teaching)
  • administrativno osoblje (staff mobility – training)

NA KONKURS SE MOŽETE PRIJAVITI DO 19. NOVEMBRA 2017. GODINE

Sve studijske oblasti su dostupne za mobilnost nastavnog i administrativnog osoblja Univerziteta u Kragujevcu.

PRIJAVA:

Zainteresovani kandidati moraju pratiti prijavnu proceduru Univerzitetu Nova u Lisabonu, odnosno potrebno je otvoriti nalog na e-portalu: http://icm2017.unl.pt/

Vodič za zainteresovane kandidate pogledajte OVDE.

Uputstvo za prijavu kandidata možete pogledati OVDE.

Akademsku ponudu Univerziteta Nova u Lisabonu možete pogledati OVDE.

Važne napomene:

1. Po završetku konkursa, Odeljenje za međunarodnu saradnju Univerziteta u Kragujevcu izvršiće validaciju prijava (tehnička provera prijava – da li su prijavljeni kandidati zaposleni na Univerzitetu u Kragujevcu, i provera validnosti podnetih dokumenata). Nakon validacije prijava, sledi proces evaluacije koji sprovodi Univerzitet Nova u Lisabonu.

2. Univerzitet Nova u Lisabonu odlučuje o finalnoj selekciji kandidata shodno broju stipendija namenjenih Univerzitetu u Kragujevcu.

3. Mobilnost odabranih kandidata realizovaće u skladu sa dogovorom sa Univerzitetom Nova u Lisabonu.

4. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:

• Dnevnica u iznosu od 120 evra (za pokrivanje troškova života)
  • Pokriveni putni troškovi (u iznosu od 360 evra)

Ukoliko vam je potrebna pomoć u pripremi dokumenata, savete možete potražiti na sajtu CzRk-a u našoj sekciji Mobilnost, kao i u Priručniku za mobilnost studenata. Naravno, uvek ste dobrodošli u Centar, ako imate pitanje, nedoumicu ili vam je potreban savet.

Ukoliko imate pitanja, možete nas kontaktirati putem elektronske pošte ili telefona:

Kontakt telefon: 034 300 425
E-pošta: erasmus@kg.ac.rs