Univerzitet u Indoneziji uvrstio je Univerzitet u Kragujevcu u 320 najboljih ekoloških univerziteta

2017 UI GreenMetric World University Rankings

Univerzitet u Indoneziji (UI) objavio je rezultate rangiranja za 2017 godinu UI GreenMetric World University Rankings 2017, ove godine je učestvovalo 619 univerziteta iz 76 zemalja.

To je prvo i jedino na svetu univerzitetsko rangiranje koje meri posvećenost univerziteta u razvoju "ekološki prihvatljive" infrastrukture. Rangiranje se vrši na osnovu 6 indikatora infrastruktura univerziteta, potrošnja energije i klimatske promene, upravljanje otpadom, upravljanje i potrošnja vode, transport i obrazovanje.

Univerzitet Wageningen, Holandija je izabran za najbolji svetski zeleni kampus, dok je Univerzitet u Kragujevcu na 320 mestu za 2017 godinu.

Univerzitet u Kragujevcu je dobio sertifikat zelenog univerziteta koje dodeljuje Univerzitet u Indoneziji UI GreenMetric World University Rankings.

Dokumenti:

UI GreenMetric World University Rankings