Poziv za prijavu studenata za stipendiranu mobilnost na Povislanskom kolexu u Kvixinu (Poljska)

ERASMUS+ KLJUČNA AKCIJA 1 – KREDITNA MOBILNOST

U skladu sa potpisanim inter-institucionalnim ugovorom za razmenu sa Povislanskim kolexom u Kvixinu, studenti Ekonomskog fakulteta i Fakulteta za hotelijerstvo i turizam u Vrnjačkoj Banji Univerziteta u Kragujevcu mogu se prijaviti za stipendiranu mobilnosti i to:

• studenti osnovnih akademskih studija (razmena u trajanju od 5 meseci)

Dostupna studijska oblast: Economics (0311)

Rok za prijavu: 14. maj 2018. godine

Potrebna dokumenta za prijavu:

1. Prijavni formular (preuzmite formular)
  2. Ugovor o učenju (preuzmite formular)
  3. Potvrda sa fakulteta da ste redovan student (i prevod na engleski jezik*)
  4. Lista položenih ispita (i prevod na engleski jezik*)
  5. Potvrda/sertifikat o poznavanju engleskog jezika (min. B1 nivo)
  6. Biografija u Europass formatu
  7. Kopija pasoša

* U ovoj fazi prijave nije potreban zvaničan prevod dokumenata overen od strane sudskog tumača.

• Akademsku ponudu Povislanskog kolexa u Kvixinu pogledajte OVDE i OVDE.
  • Podatke o Erazmus+ koordinatoru na Povislanskom kolexu u Kvixinu pogledajte OVDE.
  • Korisne informacije za strane studente pogledajte OVDE.
  • Više o Povislanskom kolexu u Kvixinu možete pogledati OVDE.

Važne napomene:

1. Mobilnost studenata realizovaće se u zimskom semestru akademske 2018/19. godine.

2. Ukoliko ne posedujete zvaničan sertifikat o poznavanju engleskog jezika, potvrdu može izdati i predmetni nastavnik ili škola stranih jezika. Molimo preuzmite formu.

3. Prilikom pripreme Ugovora o učenju potrebno je da se konsultujete sa Erazmus+ koordinatorom na svom fakultetu, kao i sa predmetnim nastavnicima. Ovde možete videti kontakt listu Erazmus+ koordinatora na fakultetima Univerziteta u  Kragujevcu.

4. Takođe, predlaže se zainteresovanim kandidatima da konsultuju Erazmus+ koordinatora sa Povislanskog kolexa u Kvixinu u vezi odabira predmeta, dodatnih informacija i konsultacija koje se tiču odabira predmeta.

5. Po završetku konkursa, Odeljenje za međunarodnu saradnju Univerziteta u Kragujevcu vrši tehničku proveru dostavljene dokumentacije. Komisija za selekciju kandidata vrši akademsku procenu svih prijava u skladu sa Pravilima i uslovima za selekciju studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja Univerziteta u Kragujevcu i dostavlja listu  nominovanih kandidata Povislanskom kolexu u Kvixinu.

6. Povislanski kolex u Kvixinu odlučuje o finalnoj selekciji kandidata u skladu sa odobrenim brojem stipendija namenjenih Univerzitetu u Kragujevcu.

7. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:

• Mesečna stipendija u iznosu od 750 evra (za pokrivanje troškova života)
  • Pokriveni putni troškovi (u iznosu od 275 evra)

PRIJAVA:

Sva dokumenta možete poslati elektronskim putem na erasmus@kg.ac.rs, poštom ili ih doneti lično u Rektorat (2. sprat) radnim danima od 08:00 do 16:00 časova.

Adresa za slanje poštom:

Univerzitet u Kragujevcu