Отворен позив за постдипломце и докторанде у области развоја АТМ система

У оквиру програма SESAR ENGAGE KTN отворен је позив за подношење предлога пројеката на тему иновативних истраживачких идеја у вези дугорочног развоја европских ATM система.

Више о позиву: Engage-Call-for-PhDs-and-post-graduate-theses

Рок за апликацију: 01.новембар 2018. год. (17:00 по бриселском времену)

Буџет: € 50 000

Tрајање пројекта: 36 месеци

Циљ програма је помоћ развоју заједнице младих истраживача у Европи у области унапређења менаџмента ваздушног саобраћаја. Програм пружа финансијску подршку постдипломцима и докторандима а подржана је и мобилност студената између академског и индустријског сектора.

Конзорцијум: предлог пројекта може поднети једна институција или конзорцијум од макс. 4 институције

Минимум једна институција мора бити образовна и овлашћена да издаје постдипломске и докторске дипломе.

Дозвољени трошкови:

• бруто плата за 1 PhD студента за три године или 1 постдипломца за време трајања његовог/њеног програма,
  • трошкови материјала и рачунарске инфраструктуре
  • путни трошкови за постдипломце за одговарајуће тематске радионице и 2 летње школе за PhD студента
  • посета SESAR иновационим данима у 2019., 2020. и 2021. години

Недозвољени трошкови:

• супервизија и
  • overhead

Предлози пројеката треба да буду поднети у пдф формату на енг. језику и треба да садрже:

• опис пројекта
  • кратак CV академског супервизора (макс. 3 стране) укључујући 5 најважнијих публикација
  • 1 страна изјаве о циљевима и значају пројекта
  • научне циљеве који јасно наглашавају повезаност са темом (секција 2 горе наведеног линка)
  • план истраживања

Канцеларија за међународне пројекте Универзитета у Крагујевцу Вам стоји на располагању за даља питања.