Poziv za prijavu za stipendiranu mobilnost na Saima univerzitetu primenjenih nauka (Lapenranta, Finska)
Konkurs za Ekonomski fakultet u Kragujevcu i Fakultet za hotelijerstvo i turizam u Vrnjačkoj Banji

ERASMUS+ KLJUČNA AKCIJA 1 – KREDITNA MOBILNOST

U skladu sa potpisanim inter-institucionalnim ugovorom za razmenu sa Saima univerzitetom primenjenih nauka studenti Ekonomskog fakulteta u Kragujevcu i Fakulteta za hotelijerstvo i turizam u Vrnjačkoj Banji mogu se prijaviti za stipendiranu mobilnosti i to:

• studenti osnovnih akademskih studija (razmena u trajanju od jednog semestra)

Dostupne studijske oblasti: Business and Administration, Tourism and Hospitality

Rok za dostavljanje prijava: 15. oktobar 2018. godine, do 12:00 sati.

Rok za dostavljanje prijava: 12. novembar 2018. godine, do 12:00 sati

Potrebna dokumenta za prijavu:

Više informacija o Saima univerzitetu primenjenih nauka možete pogledati OVDE.

Studijsku ponudu možete pronaći OVDE.

Važne napomene:

1. Mobilnost studenata realizovaće se u letnjem semestru akademske 2018/19. godine.

2. Ukoliko ne posedujete zvaničan sertifikat o poznavanju engleskog jezika, potvrdu može izdati i predmetni nastavnik ili škola stranih jezika. Molimo preuzmite formu.

3. Prilikom pripreme Ugovora o učenju potrebno je da se studenti konsultuju sa Erazmus+ koordinatorom na svom fakultetu, odnosno sa šefom Katedre i predmetnim nastavnicima.

4. Po isteku roka za prijavu Univerzitetu u Kragujevcu, Komisija za selekciju kandidata vrši akademsku procenu svih prijava i dostavlja rang listu prijavljenih kandidata Saima univerzitetu primenjenih nauka.

5. Saima univerzitet primenjenih nauka odlučuje o finalnoj selekciji kandidata u skladu sa odobrenim brojem stipendija namenjenih Univerzitetu u Kragujevcu.

6. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:

• Mesečna stipendija u iznosu od 850 evra (za pokrivanje troškova života)
  • Pokriveni putni troškovi (u iznosu od 275 evra)

Ukoliko vam je potrebna pomoć u pripremi dokumenata, savete možete potražiti na sajtu CzRk-a u našoj sekciji Mobilnost, kao i u Priručniku za mobilnost studenata. Naravno, uvek ste dobrodošli u Centar, ako imate pitanje, nedoumicu ili vam je potreban savet.

PRIJAVA:

Sva dokumenta možete poslati elektronskim putem na erasmus@kg.ac.rs, poštom ili ih doneti lično u Rektorat (2. sprat) radnim danima od 09:00 do 15:00 časova.

Adresa: Univerzitet u Kragujevcu

Jovana Cvijića b.b.

34 000 Kragujevac

Napomena za slanje poštom: Prijava za Erazmus+ mobilnost,  Saima