Poziv za prijavu zaposlenih za stipendiranu mobilnost na Tehničkom univerzitetu u Rigi (Letonija)

ERASMUS+ KLJUČNA AKCIJA 1 – KREDITNA MOBILNOST

U skladu sa potpisanim interinstitucionalnim ugovorom za razmenu sa Tehničkim univerzitetom u Rigi, zaposleni na Univerzitetu u Kragujevcu mogu se prijaviti za stipendiranu mobilnosti i to:

• staff teaching mobility (nastavnička mobilnost), u trajanju od 5 dana, plus 2 dana za put

U skladu sa pravilima Programa Erazmus+, nastavni kadar je u obavezi da u toku razmene održi najmanje 8 sati predavanja nedeljno.

Dostupne su sve studijske oblasti koje se izvode na ovom Univerzitetu, ali, u skladu sa interinstitucionalnim ugovorom, prednost će imati kandidati iz sledećih oblasti:

• Business & Administration (041)
  • Information and Communication Technologies (061)
  • Engineering and Engineering Trades (071)
  • Languages (023)

Rok za prijavu: 18. februar 2019. godine

Potrebna dokumenta za prijavu:

• Potvrda o zaposlenju, na engleskom jeziku
  • Predlog Ugovora o mobilnosti (preuzmite formular)
  • Pisani dokaz zainteresovanosti kolege za realizovanje mobilnosti
  • Biografija kandidata na engleskom jeziku u Europass formatu
  • Potvrda o poznavanju engleskog jezika (minimalni nivo poznavanja jezika- B2)
  • Kopija pasoša

* U ovoj fazi prijave nije potreban zvaničan prevod dokumenata overen od strane sudskog tumača.

Više informacija o Tehničkom univerzitetu u Rigi možete pogledati OVDE.

Katalog kurseva možete pogledati OVDE.

Dodatne informacije koje se tiču Erazmus+ mobilnosti na Tehničkom univerzitetu u Rigi pogledajte OVDE.

Akademski kalendar pogledajte OVDE.

Važne napomene:

1. Mobilnost će se realizovati se u toku letnjeg semestra akademske 2018/19. godine, a u skladu sa dogovorom sa partnerskom institucijom.

2. Ukoliko ne posedujete zvaničan sertifikat o poznavanju engleskog jezika, potvrdu može izdati i predmetni nastavnik ili škola stranih jezika. Molimo preuzmite formu.

3. Potvrda o zaposlenju mora da sadrži datum zasnivanja radnog odnosa, zvanje, kao i ostale relevantne informacije.

4. Predlog Ugovora o mobilnosti mora biti potpisan od strane kandidata i Erazmus+ fakultetskog koordinatora.

5. Po završetku konkursa, Odeljenje za međunarodnu saradnju Univerziteta u Kragujevcu vrši tehničku proveru dostavljene dokumentacije. Komisija za selekciju kandidata vrši akademsku procenu svih prijava u skladu sa Pravilima i uslovima za selekciju studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja Univerziteta u Kragujevcu kao i u skladu sa Erazmus+ Programskim vodičem i dostavlja listu  nominovanih kandidata Tehničkom univerzitetu u Rigi.

6. Tehnički univerzitetu u Rigi odlučuje o finalnoj selekciji kandidata u skladu sa odobrenim brojem stipendija namenjenih Univerzitetu u Kragujevcu.

7. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:

• Dnevna stipendija u iznosu od 140 evra (za pokrivanje troškova života)
  • Pokriveni putni troškovi (u iznosu od 275 evra)

Sva dokumenta možete poslati elektronskim putem na erasmus@kg.ac.rs, poštom ili ih doneti lično u Rektorat (2. sprat) radnim danima od 08:00 do 16:00 časova.

Adresa: Univerzitet u Kragujevcu

Jovana Cvijića bb.

34 000 Kragujevac

Napomena za slanje poštom i el. poštom: Prijava za Erazmus+ mobilnost, Riga, STA