Концерт Камерна дела руских композитора у Универзитетској галерији

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, у четвртак, 28. фебруара 2019. године са почетком у 19 часова, биће одржан концерт Камерна дела руских композитора

На концерту ће наступити Наталија Неженцева, виолончело и Диана Јовановић, клавир, представнице руске извођачке школе и носиоци руске музичке традиције

На програму ће бити камерна дела М. Глинке, А. Бородина, С. Рахмањинова и Ф. Крајслера.

Диана Јовановић, пијанисткиња, рођена је у Украјини, где је и завршила  студије музике и магистрирала на украинском конзерваторијуму "П. И. Чајковски" у Кијеву. Од 1992. живи у Београду, где је ангажована као професор клавира у Музичкој школи "Јосип Славенски". Добитник је бројних националних и међународних награда.

Наталија Неженцева, виолончелисткиња, рођена је у  Русији.  Дипломирала је на Факултету музичке уметности у Краснојарску. Од 1992. године живи у Београду и ангажована је као заменик вође групе виолончела у оркестру Београдске филхармоније. Добитник је почасних годишњих награда оркестра Београдске филхармоније.