Предавања чланова Кинеске академије наука из Пекинга за студенте и запослене на Универзитету у Крагујевцу

У уторак, 02. априла 2019. године, у сали Сената Ректората биће одржана предавања научника Кинеске академије наука: ванредног професора др Ye Tian и др Meng Zhu - чланова Техничког института за физику и хемију Кинеске академије наука из Пекинга.

На предавањима ће бити речи и о могућој сарадњи научника са Универзитета у Крагујевцу са Институтом у Пекингу, као и о кинеском пројектном циклусу One road, One belt.

Предавања ће се одржати по следећем распореду:

• 11:00 – 12:00 предавање проф. др Tian Ye на тему Functionalization, self-assembly and applications of one-dimensional rod-like tobacco mosaic virus
  • 12:00 – 12:30 предавање др Meng Zhu на тему  Modified chitosan and its biomedical applications

Универзитет у Крагујевцу позива заинтересоване професоре и студенте да присуствују предавањима.