Одржан 37. Куп ректора

Тридесет седми Куп ректора, традиционално спортско такмичење студената Универзитета у Крагујевцу, одржано је у недељу, 14. априла 2019. године у Чачку. Прво место у генералном пласману на овогодишњем Купу ректора заузео је Факултет медицинских наука из Крагујевца.

Факултет техничких наука у Чачку и Град Чачак били су 14. априла 2019. године домаћини 37. Купа ректора, најпрестижнијег и најмасовнијег спортског такмичења студената Универзитета у Крагујевцу.

Куп ректора се одржава сваке године у априлу, а победник се бира у генералном пласману кроз бодовање у седам дисциплина: футсал, кошарка (м), кошарка (ж), одбојка (м), одбојка (ж), рукомет (м), рукомет (ж), шах (м), шах (ж), стони тенис (м), стони тенис (ж), стрељаштво (м), стрељаштво (ж), стрељаштво појединачно.

Екипе учеснице Купа ректора представљале су своје матичне факултете, а главни циљ је био афирмација екипног такмичарског и спортског духа, као и обогаћивање студентског живота у централној Србији.

Такмичило се преко 1000 студената са свих факултета у саставу Универзитета у Крагујевцу, а најуспешнија екипа је била са Факултета медицинских наука, која је у генералном пласману заузела прво место, испред другопласираног Правног факултета и трећепласираног Факултета техничких наука у Чачку, домаћина такмичења.

Такмичење je, по устаљеној традицији, отворио ректор Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненад Филиповић, који је у свом говору истакао да је спорт важан за здравље и развој сваког студента и да спорт представља круну такмичења где сваки студент треба да да свој допринос, а неговање спортског духа на Универзитету представља претечу идеје да једнога дана оснујемо факултет за спорт и физичку културу Универзитета у Крагујевцу.

Поздрављајући присутне у име домаћина овогодишњег Купа ректора, декан Факултета техничких наука у Чачку проф. др Данијела Милошевић истакла је да студенти кроз спорт развијају особине које на факултетима не уче, као што су истрајност, пожртвованост, жеља за постигнућем и тимски дух, које ће им бити јако важне касније током живота.

Сандра Миљаковић, студент проректор Универзитета у Крагујевцу, истакла је да се Куп ректора по други пут одржава у Чачку, где је први пут организован 2012. године и да се на овом такмичењу бира факултет који ће представљати Универзитет на Националном студентском купу.

Проглашење победника Купа у генералном пласману и свечана додела пехара и медаља обављена је у недељу увече у Хали КК „Борац“ у Чачку.

Најбоље пласирани по спортовима:

КОШАРКА(М)

СТРЕЉАШТВО (М)

2. Факултет инжењерских наука Крагујевац
  3. Правни факултет Крагујевац

У појединачној конкуренцији најуспешнији је био Милан Радуловић, студент Факултета техничких наука у Чачку.

СТРЕЉАШТВО (Ж)

2. Агрономски факултет Чачак