Stipendije za kratak istraživački boravak u Francuskoj

Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji dodeljuju 10 stipendija za kratak boravak (do 18 dana) srpskim istraživačima koji žele da ostvare istraživački projekat sa francuskim istraživačkim timom.

Program je namenjen istraživačima svih nivoa koji rade u istraživačkom timu u Srbiji (asistenti, doktoranti, post doktoranti, istraživači, predavači, profesori, informatičari, inženjeri, lekari).

Oblasti istraživanja:

• Veštačka inteligencija
  • Obnovljive vrste energije
  • Evropska pitanja
  • Urbanizam i održiva arhitektura
  • Istorija i pomirenje

Dostupne su po 2 stipendije za sve oblasti.

Period realizacije istraživačkog boravka: 15. oktobar - 31. decembar 2019. godine

Stipendija pokriva troškove života i smeštaja u Francuskoj, kao i troškove osiguranja. Troškovi prevoza na relaciji Srbija – Francuska nisu pokriveni.

Rok za prijavu: 10. septembar 2019. godine

Kandidati koji budu dobili stipendiju biće obavešteni krajem septembra 2019.

Više informaicija o ovom programu i načinu prijave možete naći na sajtu Francuskog instituta u Srbiji.

Za sva dodatna pitanja u vezi sa prijavom možete se obratiti Vesni Adamović putem mejla vesna.adamovic@institutfrancais.rs ili telefona (011) 302 36 39.