10. Međunarodna konferencija na temu naprednih kompjuterskih informacionih tehnologija, Nemačka

10. Međunarodna konferencija na temu naprednih kompjuterskih informacionih tehnologija održaće se u periodu od 13. do 15. maja 2020. godine na Institutu za tehnologiju u Degendorfu, u Nemačkoj.

Konferencija je organizovana od strane Fakulteta za kompjuterske informacione tehnologije Ternopolj državnog ekonomskog univerziteta iz Ukrajine, Instituta za primenjenu informatiku Degendorf instituta za tehnologiju, Instituta za primenjenu informatiku Univerziteta Južna Bohemija iz Češke i IEEE organizacije u Nemačkoj.

Konferencija je podržana od strane Bavarskog akademskog centra za Centralnu, Istočnu i Jugoistočnu Evropu (BAYHOST).

Ova konferencija predstavlja međunarodni forum za istraživače, profesore i studente iz različitih oblasti inženjerstva koji imaju interdisciplinarni interes u oblasti informacionih tehnologija, kompjuterskih nauka, softverskog inženjerstva, sajber bezbednosti, primenjenih nauka i digitalnog poslovanja da predstave informacije o najnovijim dostignućima.

Teme konferencije su:

• Matematički modeli objekata i procesa
  • Specijalizovani kompjuterski sistemi
  • Veštačka inteligencija i mašinsko učenje
  • Softversko inženjerstvo
  • Informacije u ekonomskoj aktivnosti i modeliranju digitalnog poslovanja
  • Pametne mreže i inteligentni korisnici
  • Sajber bezbednosti i pravo u oblasti informacionih tehnologija
  • Obrađivanje slike
  • Informacione tehnologije u istorijskim naukama

Rok za podnošenje radova: 17. februar 2020.

Za kandidate iz Centralne, Istočne i Jugoistočne Evrope koji su odabrani kao učesnici konferencije, obezbeđeni su grantovi u cilju pokrivanja troškova učešća na konferenciji i smeštaja u Degendorfu.

Više informacija o konferenciji možete naći ovde.