Међународна летња школа Сегау 2020.

Међународна летња школа Сегау, коју организује Универзитет у Грацу, намењена је међународно оријентисаним, високо мотивисаним студентима свих дисциплина и свих нивоа који желе да продубе своје разумевање тренутних европских и међународних односа, изучавајући и дискутујући о глобалном развоју и изазовима у погледу процеса трансформације и демографских промена.

Тема конференције: Stability, Security, and Happiness: State – Society – Religion

Конференција ће се одржати у периоду од 5. до 18. јула 2020. године у Сегау замку у Лајбницу у Аустрији.

Заинтересованим кандидатима конференција омогућава:

• двонедељни летњи универзитет у кампусу Сегау замка;
  • 6 ЕСПБ бодова;
  • предавања, панел дискусије, радионице и 6 паралелних модула;
  • дискусије и могућности умрежавања са интернационалним предавачима и гостима.

У оквиру овог програма доступни су следећи модули:

1. Unhappy Nations: Histories and Politics
  2. Media and Populism: Digitalization of Politics
  3. Economics and Inequalities: GDP and Happiness
  4. Narratives of Jewish Migration
  5. Ageing Masculinities: In Pursuit of Happiness
  6. Philosophy of (Un)Happiness: Passion and Nostalgia,

као и додатне радионице: Академско писање, Креативно писање и Вештине јавног наступа.

Неопходно је веома добро познавање енглеског језика.

Информације о начину пријаве и потребним документима можете наћи овде.

Рок за пријаву: 16. март 2020. године

Котизација за учешће у програму износи 1500 евра и покрива трошкове курса, школарине, смештаја и исхране, као и ваннаставних активности током 2 недеље програма.

Студенти из Србије могу аплицирати за стипендију за студенте из CEEPUS партнерских земаља (CEEPUS Freemover Scholarships).

Резултати селекције кандидата биће познати у априлу 2020. године.

Више информација о овом програму можете видети овде.