Чивнинг програм стипендија владе Уједињеног Краљевства за 2016/17. годину

Отворен конкурс за стипендије владе Уједињеног Краљевства за једногодишње мастер студије на британским универзитетима.

Чивнинг програм стипендија је глобални пограм стипендија владе Уједињеног Краљевства чији је циљ да омогући талентованим младим људима да студирају на најбољим универзитетима у Уједињеном Краљевству и стварају везе са будућим лидерима из читавог света.

Стипендије су намењене за похађање мастер студија у трајању од годину дана на одабраном универзитету у Уједињеном Краљевству.

Чивнинг стипендије покривају: трошкове школарине, трошкове пута, трошкове визе, као и месечну новчану накнаду.
Рок за пријаву: 03. новембар 2015. године

Профил кандидата:
  • талентовани млади људи који имају потецијал да постану будући лидери и који по завршетку овог програма намеравају да се врате у своју матичну земљу
  • завршене основне студије
  • најмање две године радног искуства (волонтерски рад или друго релевантно искуство)
  • кандидати који поседују међународнопризнате сертификате познавања енглеског језика
За академску 2016/17. годину приоритетне студијске области су: Реформа правног система и владавина права, Економска, енергетска и реформа конкуренције, Људска и мањинска права, Реформа државне управе, Регионални и постконфликтни односи.

Напомена:

Да би могли да се пријаве за стипендију, заинтересовани кандидати морају аплицирати за пријем на жељени универзитет у Уједињеном Краљевству.

У пријави за стипендију заинтересовани кандидати треба да наведу 3 мастер програма за која су заинтересовани.

Више информација о програму и начину пријаве можете видети на званичном сајту програма.