ТАКМИЧЕЊЕ ЗА ДОДЕЛУ НАГРАДА СВЕТСКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ ЗА ИНТЕЛЕКТУАЛНУ СВОЈИНУ

Такмичење за доделу награда Светске организације за интелектуалну својину (WIPO) се организује са циљем промовисања значаја заштите интелектуалне својине за развој савремене економије и друштва, и реализације Програма обележавања 95 година заштите интелектуалне својине у Србији. Такмичење организује Министарство просвете, науке и технолошког развоја, у сарадњи са Заводом за интелектуалну својину под покровитељством Владе Републике Србије и Светске организације за интелектуалну својину.

Tакмичењe за доделу WIPO награда се организује у следећим категоријама:

1. Проналазач или група проналазача за патент (WIPO Medal for Inventors)
2. Правна лица за регистрован индустријски дизајн (WIPO IP Enterprise Trophy)
3. Аутор или група аутора за истакнуте радове у области друштвено-хуманистичких наука (WIPO Medal for Creativity)
4. Ученик или групa ученика средње школе за проналазак (WIPO Schoolchildren’s Trophy).

Додела ових престижних награда ће бити организована у оквиру централне свечаности обележавања јубилеја 16. новембра 2015. године у свечаној сали САНУ, на којој ће учествовати највиши званичници из земље, региона, Европе и света.

- овде преузмите цео позив на конкурс (у PDF формату)
- овде преузмите образац пријаве за конкурс за прве две категорије (у DOC формату)

Пријаве са назнаком „Награде Светске организације за интелектуалну својину“„ можете послати на следећу адресу НАЈКАСНИЈЕ дана 21. октобра 2015. године:

Снежана Лазић
Завод за интелектуалну својину
Кнегиње Љубице 5
11000 Београд
или на email: slazic@zis.gov.rs.