TAKMIČENjE ZA DODELU NAGRADA SVETSKE ORGANIZACIJE ZA INTELEKTUALNU SVOJINU

Takmičenje za dodelu nagrada Svetske organizacije za intelektualnu svojinu (WIPO) se organizuje sa ciljem promovisanja značaja zaštite intelektualne svojine za razvoj savremene ekonomije i društva, i realizacije Programa obeležavanja 95 godina zaštite intelektualne svojine u Srbiji. Takmičenje organizuje Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, u saradnji sa Zavodom za intelektualnu svojinu pod pokroviteljstvom Vlade Republike Srbije i Svetske organizacije za intelektualnu svojinu.

Takmičenje za dodelu WIPO nagrada se organizuje u sledećim kategorijama:

1. Pronalazač ili grupa pronalazača za patent (WIPO Medal for Inventors)
2. Pravna lica za registrovan industrijski dizajn (WIPO IP Enterprise Trophy)
3. Autor ili grupa autora za istaknute radove u oblasti društveno-humanističkih nauka (WIPO Medal for Creativity)
4. Učenik ili grupa učenika srednje škole za pronalazak (WIPO Schoolchildren’s Trophy).

Dodela ovih prestižnih nagrada će biti organizovana u okviru centralne svečanosti obeležavanja jubileja 16. novembra 2015. godine u svečanoj sali SANU, na kojoj će učestvovati najviši zvaničnici iz zemlje, regiona, Evrope i sveta.

- ovde preuzmite ceo poziv na konkurs (u PDF formatu)
- ovde preuzmite obrazac prijave za konkurs za prve dve kategorije (u DOC formatu)

Prijave sa naznakom „Nagrade Svetske organizacije za intelektualnu svojinu“„ možete poslati na sledeću adresu NAJKASNIJE dana 21. oktobra 2015. godine:

Snežana Lazić
Zavod za intelektualnu svojinu
Kneginje Ljubice 5
11000 Beograd
ili na email: slazic@zis.gov.rs.