Program stipendija nemačke privrede dr Zoran Đinđić za 2016. godinu

Program stipendija nemačke privrede dr Zoran Đinđić i ove godine studentima i diplomcima pruža priliku za obavljanje prakse u preduzećima u Nemačkoj. Kandidati zainteresovani za ovaj program svoje prijave mogu podneti do 15. novembra 2015. godine.

Fondacija dr Zoran Đinđić, u saradnji sa Odborom nemačke privrede za istočnu Evropu i nemačkim Ministarstvom za ekonomsku saradnju i razvoj, trinaestu godinu zaredom raspisuje konkurs za Program stipendija nemačke privrede dr Zoran Đinđić.

Cilj programa je da se kvalifikovanim mladim ljudima obezbedi mogućnost da obavljaju praksu u najpoznatijim nemačkim kompanijama u trajanju od tri do šest meseci.

Početak programa: 01. jul 2016. godine

Profil kandidata:
  • Studenti osnovnih studija sa završenih najmanje 5 semestara; studenti master studija i diplomci sa prvim radnim iskustvom do 30 godina starosti
  • oblasti studija: ekonomija, inženjerstvo, novinarstvo, pravo, poljoprivredne nauke
  • neophodno veoma dobro poznavanje engleskog ili nemačkog jezika
Proces prijave:
  • Onlajn prijava na engleskom ili nemačkom
  • Intervju
  • Selekcija kandidata od strane kompanije
Dokumenta za prijavu:
  • Motivaciono pismo (na nemačkom ili engleskom)
  • CV (na nemačkom ili engleskom)
  • Fotografija
  • Skeniran transkript ocena
  • Prevod transkripta ocena (na nemački ili engleski jezik, ne zahteva se da bude prevedeno od strane sudskog tumača)
  • Druga dostupna dokumenta – skenirana (jezički sertifikati nemačkog ili engleskog, preporuke, diplome)
Pregled dostupnih pozicija po studijskim i industrijskim oblastima možete pogledati ovde.

Onlajn prijava se odvija na adresi: prijava

Stipendistima programa je obezbeđena stipendija Ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj, a od strane kompanije su im pokriveni troškovi smeštaja i zdravstvenog osiguranja ili im je obezbeđena mesečna novčana naknada.

Rok za prijavu: 15. novembar 2015. godine

Više informacija o programu i načinu prijave možete videti ovde.

Izvor: Fondacija dr Zoran Đinđić