Предмет Конкурса је суфинансирање узајамних посета истраживача (трошкови путовања и боравка) које се реализују у оквиру пројектних активности програма билатералне научне и технолошке сарадње.

опширније

Доступно је 15 позиција за докторске студије у оквиру пројекта MOTOR5G - MObility and Training fOR beyond 5G Ecosystems, чији је фокус на уградњи вештачке интелигенције у 5Г комуникационе системе ради паметнијег коришћења мрежно генерисаних података.

опширније

У спомен Михајла Пупина, стипендисте и добротвора Матице српске, установљена је награда за студентске радове који представљају допринос техничким и природно-математичким дисциплинама којима се бавио овај научник, под именом Пупинова награда Матице српске.

опширније

Са намером да се унапреди квалитет научних истраживања и жељом да подрже младе, талентоване и перспективне научнице и научнике у Србији, компанија Филип Морис и Центар за развој лидерства додељују грантове за научна истраживања.

опширније

10. Међународна конференција на тему напредних компјутерских информационих технологија одржаће се у периоду од 13. до 15. маја 2020. године на Институту за технологију у Дегендорфу, у Немачкој.

опширније

Програм је предвиђен за студенте инжењерских, високотехнолошких и других научних области