У Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу, у петак 19. октобра 2018. године, Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу реализовао је предавање које је одржао академик Владимир Костић, председник Српске академије наука и уметности на тему: Паркинсонова болест 40 година касније: има ли краја изненађењима?

опширније

У четвртак 18. октобра 2018. године, у Универзитетској галерији у Крагујевцу концерт је одржао виолиниста Марко Јосифоски са клавирским сарадником Смиљом Јосифоски.

опширније

Фонд за младе таленте Републике Србије расписао је Конкурс за стипендирање најбољих студената студија другог и трећег степена на универзитетима земаља чланица Европске уније, Европске асоцијације за слободну трговину (EFTA) и на водећим светским универзитетима за школску 2018/2019. годину.

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја расписало је Конкурс за доделу стипендија изузетно надареним ученицима и студентима у Републици Србији за школску 2018/19. годину.

опширније

Центар за развој каријере и саветовање студената организује бесплатан курс енглеског језика за студенте завршних година

опширније

Представници Британске амбасаде у Београду одржали су 17. октобра 2018. године презентацију Chevening програма у Центру за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу

опширније

Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу позива Вас на предавање које ће одржати академик Владимир Костић, председник Српске академије наука и уметности у петак, 19. октобра 2018. године у 13 часова у Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу (зграда Ректората) на тему: Паркинсонова болест 40 касније: има ли краја изненађењима?

опширније

Студенти Универзитета у Крагујевцу имали су прилику да у уторак 16. октобра 2018. године присуствују радионици Емоционална писменост