Због обележавања Дана државности Републике Србије 15. и 16. фебруара, Универзитет у Крагујевцу - Ректорат неће радити у понедељак, 17. фебруара 2020. године.

опширније

У Црногорској академији наука и умјетности, 12. фебруара 2020. године одржан је састанак између ректора Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненада Филиповића и председника ЦАНУ Драгана Вукчевића.

опширније

Међународна летња школа Сегау, коју организује Универзитет у Грацу, намењена је међународно оријентисаним, високо мотивисаним студентима свих дисциплина и свих нивоа који желе да продубе своје разумевање тренутних европских и међународних односа, изучавајући и дискутујући о глобалном развоју и изазовима у погледу процеса трансформације и демографских промена.

опширније

Програм стипендија Stefan Banach основали су Министарство спољних послова Републике Пољске и Национална агенција за академску размену Пољске (NAWA).

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије доставило је Универзитету у Крагујевцу информацију о стипендијама Владе Мађарске за академску 2020/21. годину.

опширније

Издавачка продукција факултета из Крагујевца представљена је на „Данима крагујевачке књиге“ у Народној библиотеци „Вук Караџић“.

опширније

У Ректорату Универзитета у Крагујевцу, 6. јануара 2020. године одржан је састанак између представника Универзитета у Крагујевцу и представника турске општине Багџилар поводом постизања договора о будућој сарадњи.