У оквиру реализације ИТ дана израелских компанија у Бизнис иновационом центру, представници Амбасаде Израела и израелских ИТ компанија у Србији посетили су Универзитет у Крагујевцу 19. новембра 2019. године, у циљу успостављања нових видова сарадње са образовним институцијама у Крагујевцу.

опширније

Представници Универзитета у Крагујевцу и Иницијативе „Дигитална Србија”, 19. новембра 2019. године у Ректорату Универзитета у Крагујевцу, потписали су Споразум о пословној и техничкој сарадњи и представили су студентима стратегију реализације Мастер 4.0 програма – Информационе технологије.

опширније

Међународни дан студената обележен је Свечаном академијом одржаном у Скупштини града Београда у организацији Студентске конференције универзитета Србије.

опширније

Камерни ансамбл, јединствен на овим просторима, одушевио крагујевачку публику

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, у уторак, 19. новембра 2019. године, отворена је изложба „Косово, први праг Србије”.

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

опширније

Према студији Универзитета Стaнфорд на листи од преко 100.000 најцитиранијих научника света налазе се три професора са Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Вишеградски фонд је међународна организација са седиштем у Братислави (Словачка), коју су основале владе 4 земље (V4 регија): Чешка, Словачка, Пољска и Мађарска, са циљем поспешивања сарадње међу земљама оснивачима, али и подршке земљама Западног Балкана и земљама Источног партнерства.

опширније

У Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу, 18. новембра 2019. промовисана је монографија ENERGIES OF GRAPHS - Survey, Census, Bibliography, академика Ивана Гутмана и проф. др Бориса Фуртуле, чији је издавач Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Дела из легата академског сликара Милића од Мачве биће представљена на изложби која се отвара у уторак 19. новембра 2019. године у 19 часова у Универзитетској галерији