ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

опширније

У Универзитетској галерији, 17. децембра 2019. године у 19 часова, изложбу Михаило Петровић Алас – родоначелник српске математичке школе отвориће академик Стеван Пилиповић, председник Огранка САНУ у Новом Саду и проф. др Живадин Мицић, проректор за наставу и студентска питања Универзитета у Крагујевцу.

опширније

На Универзитету у Крагујевцу, 12. децембра 2019. године, проф. др Роберто Боли (Robertо Bolli), редовни професор Медицинског факултета Универзитета у Луивилу (САД), промовисан је у почасног доктора Универзитета у Крагујевцу.

опширније

У Легату Николе Коке Јанковића, 11. децембра 2019. године свечано је отворена стална изложбена поставка која садржи дела које је уметник завештао свом родном граду и Универзитету у Крагујевцу.

опширније

У четвртак, 5. децембра у Универзитетској галерији представљена је књига „Скице за пловидбу” писца, италијанисте, књижевног критичара и музичара Николе Поповића.

опширније

Универзитетска библиотека у Крагујевцу и ове године студентима и дипломцима Универзитета у Крагујевцу даје могућност да обаве студентску праксу у трајању од месец дана. Пријаве је могуће поднети до 15. јануара 2020. године

опширније

На Универзитету у Крагујевцу, 12. децембра 2019. године са почетком у 12 часова, ректор Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненад Филиповић промовисаће проф. др Роберта Болија (Roberto Bolli) у почасног доктора Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Клавирски квинтет Алтро сенсо у оквиру своје концертне сезоне наступиће 10. децембра 2019. године у 19 часова пред крагујевачком публиком. Квинтет чине: Теа Петровић Балинт - виолина, Игор Алексић - виолина, Јован Стојановић - виола, Душан Кочишевић – виолончело и Наташа Шпачек - клавир. На програму су дела Александра Бородина, Дмитрија Шостаковича и Петра Стојановића.