Еразмус+ Кључна акција 1 – кредитна мобилност

Еразмус+ Кључна акција 1 – кредитна мобилност

опширније

Европска организација за нуклеарна истраживања ЦЕРН расписала је следеће конкурсе и програме.

опширније

Центар за промоцију науке објавио је јавни позив за израду интерактивних научних експоната који ће се налазити у парковима науке, а чији је циљ промоција и популаризације науке и технике.

опширније

Уметнички савет Универзитетске галерије у Крагујевцу расписао је Конкурс за избор програмског садржаја Универзитетске галерије за период од 1. фебруара до 31. децембра 2020. године

опширније

CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) је средњеевропски програм за размену студената и наставног особља са циљем унапређења образовања на високошколским институцијама.

опширније

LEDGER је европски пројекат финансиран од стране Европске комисије у оквиру програма Хоризонт 2020. Пројекат има за циљ да успостави нове моделе који ће одржавати контролу над управљањем подацима грађана.

опширније

Централна Канцеларија за трансфер технологије која ради у оквиру Фонда за иновациону делатност има за задатак да пружи подршку локалним центрима за трансфер технологије, научноистраживачким организацијама, као и другим организацијама које пружају подршку иновацијама, са циљем да се повећа њихова способност и ефикасност у комерцијализацији проналазака.

опширније

У оквиру реализације ИТ дана израелских компанија у Бизнис иновационом центру, представници Амбасаде Израела и израелских ИТ компанија у Србији посетили су Универзитет у Крагујевцу 19. новембра 2019. године, у циљу успостављања нових видова сарадње са образовним институцијама у Крагујевцу.