Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије доставило је Универзитету у Крагујевцу информацију о стипендијама Московског државног универзитета за међународне односе при МИП-у Руске Федерације.

опширније

У Свечаној сали Ректората Универзитета у Крагујевцу, 13. марта 2020. године, представници компаније Milanović Industries Group доделили су сертификате о обављеној стручној пракси студентима Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Ректорски колегијум Универзитета у Крагујевцу донео је 13. марта 2020. године препоруке за поступање високошколских установа због појаве COVIDа-19 (корона вируса)

опширније

Презентације за запослене и за студенте су, најпре, одржане у Ректорату Универзитета у Крагујевцу, а затим и на факултетима у саставу Универзитета у Крагујевцу

опширније

Фонд за науку Републике Србије расписао је Јавни позив за пријаву научноистраживачких пројеката у оквиру Програма ИДЕЈЕ.

опширније

У Ректорату Универзитета у Крагујевцу, 10. марта 2020. године, одржана је конститутивна седница Савета послодаваца Универзитета у Крагујевцу.

опширније

У Свечаној сали Ректората Универзитета у Крагујевцу, 9. марта 2020. године потписан је Споразум о сарадњи поводом оснивања мастер програма Аутомобилско инжењерство између Универзитета у Крагујевцу и FCA Србија, који ће бити заснован на синергији индустрије и образовања.

опширније

Проф. др Небојша Здравковић, редовни професор Факултета медицинских наука, на седници Владе РС одржаној у четвртак 5. марта 2020. године именован је за члана Националног савета за високо образовање на предлог КОНУС-а (Конференције универзитета Србије).