У четвртак,16. августа 2018. године, са почетком у 20,00 часова, свечано ће бити отворена овогодишња Универзитетска летња сцена, концертом соло песама и арија на којем ће наступити Теа Трифковић, сопран и Игор Дражевић, клавир.

опширније

Немачки музеј у Минхену нуди неколико атрактивних стипендија за истраживаче заинтересоване за рад на пројектима у трајању од 6 до 12 месеци.

опширније

У оквиру програма Хоризонт 2020 отворен је позив за Mарија Склодовска Кири пројекте - Индивидуалних стипендија – IF, намењене истраживачима широм света који желе да раде у Европи а за све области науке и истраживања.

опширније

Фондација годишње додељује до 15 стипендија висококвалификованим европским и јапанским истраживачима. Европски истраживачи реализују своје истраживање у Јапану, а јапански у Европи.

опширније

Влада Републике Чешке додељује студентима из Републике Србије стипендије за студије на државним факултетима на чешком и енглеском језику за академску 2019/2020. годину.

опширније

Мексичка агенција за међународну развојну сарадњу (AMEXCID), у име Министарства спољних послова, позива стране држављане који су заинтересовани за специјализацију, мастер или докторске студије, за мастер или постдокторска истраживања или да учествују у програму академске мобилности на нивоу основних или мастер студија, да учествују у Програму стипендирања Владе Мексика за међународне студенте у 2019. години.

опширније

У оквиру програма Хоризонт 2020 отворен је позив за пројекте у области информационих и комуникационих технологија. Активности у оквиру овог позива подржавају кључне компоненте дигитализације европске индустрије попут фотонике, роботике, производних технологија, сајбер-физичких система и микро електронике.