Информативни дан за студенте под називом “Пут младог предузетника” биће одржан у Свечаној сали Ректората Универзитета у Крагујевцу у понедељак 20. новембра са почетком у 13 часова.

опширније

На Институту за физику (I спрат, учионица бр. 3.) 9. новембра 2017. године од 11,00 сати биће одржана трибина „О осиромашеном уранијуму“

опширније

У Свечаној сали Ректората Универзитета у Крагујевцу 3. и 4. новембра 2017. године, одржан је међунарони научни скуп Dire, écrire, agir en français 3.

опширније

На Природно–математичком факултету, у четвртак 2. новембра 2017. године у 13 часова, предавање на тему Нано технологије и светлост - Нобелове награде у функцији здравља, одржаће проф. др Ђуро Коруга.

опширније

На Универзитету у Крагујевцу од 23. до 29. октобра 2017. године, биће одржана међународна недеља отвореног приступа

опширније

У Свечаној сали Ректората 27. октобра 2017. године, отворен је XII Међународни научни скуп Српски језик, књижевност, уметност у организацији Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу.

опширније

У Универзитетској галерији у четвртак, 26. октобра 2017. године, одржан је округли сто Србистика и будућност ћирилице

опширније

У Универзитетској галерији у четвртак, 26. октобра 2017. године, биће одржан округли сто Србистика и будућност ћирилице

опширније

После Николе Тесле и Михајла Пупина на трећем месту по броју изума и конструкционих решења

опширније

IX Сајам стипендија под слоганом „Изабери стипендију по својој мери“, у организацији Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу, одржан је 19. октобра 2017. године у холу Правног факултета.