У уторак 19. септембра 2017. године у згради Ректората, одржана је XLVII седница Сената Универзитета у Крагујевцу

Обавештење академској јавности Универзитета у Крагујевцу

опширније

Обавештење Министарства просвете, науке и технолошког развоја свим истраживачима на факултетима у саставу Универзитета у Крагујевцу

опширније

Са жаљењем обавештавамо академску јавност да је преминуо наш уважени професор др Живадин Бугарчић, редовни професор на Институту за хемију Природно–математичког факултета Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Савез студената Филозофског факултета у Бањој Луци објављује позив за сарадњу у трећем броју часописа за друштвену и хуманистичку мисао „Ноема“, Савеза студената Филозофског факултета.

опширније

У уторак, 11. јула 2017. године, преминуо је проф. др Радош Павловић, редовни професор на Агрономском факултету Универзитета у Крагујевцу

опширније

У среду, 28. јуна 2017. године, са почетком у 18,00 часова, у Парку Ректората промовисано је 113 доктора наука Универзитета у Крагујевцу

опширније

Универзитет у Крагујевцу и компанија Magneti Marelli д.о.о. Крагујевац потписали су Уговор о спровођењу стручне праксе за дипломиране студенте основних и мастер академских студија Факултета инжењерских наука, Економског факултета и Природно-математичког факултета.

опширније

Универзитет у Крагујевцу и Здравствена установа Zegin farm из Новог Сада потписали су Уговор о спровођењу стручне праксе за студенте четврте и пете године интегрисаних академских студија фармације.