У петак, 06. јуна 2014. године у Ректорату Универзитета у Крагујевцу са почетком у 11:00 часова одржаће се Инфо дан посвећен стратешком пројекту ADRIATinn под називом: “An Adriatic Network for Advancing Research Development and Innovation towards the Creation of new Policies for Sustainable Competiveness and Technological Capacity of SMEs”, који се финансира у оквиру ИПА Јадранског програма прекограничне сарадње (IPA Adriatic CBC Programme).

опширније

У периоду од 07. до 17. априла 2014. године, у у Ректорату Универзитета у Крагујевцу одржана је Међународна специјалистичка школа “Припрема , планирање , евалуација , имплементација и управљање пројектима у здравству”

опширније

У оквиру регионалног WBCInno Tempus пројекта, чији је координатор Универзитет у Крагујевцу, организоваће се Информативни дан „Од знања и истраживачких резултата до успешних иновативних подухвата“ 25. априла 2014. године, са почетком у 11:00 сати, у Ректорату Универзитета у Крагујевцу

опширније

У ректорату Универзитета у Крагујевцу 07. априла 2014. отворена је двонедељна Међународна специјалистичка школа Припрема, планирање, евалуација и управљање пројектима у здравству

опширније

У оквиру пројектних активности IPA ADRIATinn пројекта, чија је имплементација почела у новембру 2013. године, Универзитет у Крагујевцу у сарадњи са Регионалном привредном комором Крагујевца објављује почетак програма сарадње који је усмерен на мала и средња предузећа.

опширније

На Универзитету у Крагујевцу је 04. марта 2014. године одржан Инфо-дан о новинама које доноси програм Еразмус плус

опширније

У Ректорату Универзитета, сала Сената, од 10:00 часова у уторак, 04. марта 2014. године

опширније

У ректорату Универзитета у Крагујевцу, 17. јануара 2014. године, одржан је први састанак партнера на темпус пројекту NeReLa 543667, чији је координатор Универзитет у Крагујевцу, Факултет техничких наука у Чачку. Састанак ће бити настављен 18. јануара, такође у ректорату Универзитета у Крагујевцу.

опширније

У склопу TEMPUS пројекта Careers - Развој каријерног вођења у циљу унапређења високог образовања у Србији, Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу и Инфостуд организовали су Округли сто на коме су учествовали представници Министарства омладине и спорта, СКОНУС-а, представници послодаваца и Националне службе за запошљавање, професори и студенти, представници Универзитета у Крагујевцу и Центра за развој каријере и саветовање студената као домаћини Округлог стола, и представници интернет компаније Инфостуд, као модератори скупа.