Са намером да се унапреди квалитет научних истраживања и жељом да подрже младе, талентоване и перспективне научнице и научнике у Србији, компанија Филип Морис и Центар за развој лидерства додељују грантове за научна истраживања.

опширније

Програм је предвиђен за студенте инжењерских, високотехнолошких и других научних области

опширније

Стипендије за мастер студије и истраживање на нивоу докторских студија на универзитетима у Америци

опширније

Археологија, историја и литература древне Грчке

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја у оквиру Јавног позива за учешће у средствима Министарства просвете, науке и технолошког развоја у 2020. години стипендира студенте докторских академских студија и укључује их у рад акредитованих научноистраживачких организација.

опширније

Отворен позив Владе Румуније за доделу стипендија за академску 2020/21. годину.

опширније

У уторак, 24. децембра, у Универзитетској галерији представљена је књига „Тајне Павлове улице” Драгана Јаковљевића, књижевника, новинара и професора Филозофског факултета Универзитета „Етвеш Лоранд” у Будимпешти.