Prof. dr Milan Vraneš održao predavanje o jonskim tečnostima

Prof. dr Milan Vraneš (PMF, Novi Sad, Departman za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine) održao je predavanje Jonske tečnosti - put od rastvarača ka lekovima, 18. aprila, u Svečanoj sali Univerziteta u Kragujevcu.

Centar za naučnoistraživački rad SANU i Univerziteta u Kragujevcu i Institut za informacione tehnologije Univerziteta u Kragujevcu upriličili su predavanje prof. dr Milana Vraneša, redovnog profesora Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu.

Pozdravu reč u ime organizatora uputio je akademik Miloš Đuran, upravnik Centra, izražavajući zahvalnost na prilici da prof. dr Milan Vraneš predstavi najnovije rezultate istraživanja svog tima.

Dr Nenad Janković, viši naučni saradnik i rukovodilac Departmana za prirodno-matematičke nauke u Institutu za informacione tehnologije Kragujevac, predstavio je bogatu radnu biografiju predavača, eminentnog istraživača koji se bavi širokim spektrom  fizičko-hemijskih i bioloških nauka.  

Predavanjem pod nazivom Jonske tečnosti  - put od rastvarača ka lekovima predstavljeni su aktuelni rezultati proučavanja jonskih tečnosti, njihove sinteze, karakterizacije i primene, kao i rezultati ispitivanja fizičko-hemijskih i solvatacionih svojstava novih biološki aktivnih supstanci u obliku jonskih tečnosti, elektrolitima litijum-jonskih baterija, zelenom i analitičkom hemijom.

Predavanje je izazvalo veliko interesovanje istraživača iz Instituta  za informacione tehnologije i Prirodno-matematičkog fakulteta u Kragujevcu i podstaklo živu diskusiju koja je potvrdila aktuelnost i značaj teme, kao i izuzetnu naučnu i edukativnu kompetentnost predavača.


Foto galerija: