MLADI SRPSKI KOMPOZITORI 21. VEKA U UNIVERZITETSKOJ GALERIJI

U okviru obeležavalja 40 godina od osnivanja Univerziteta u Kragujevcu, u Univerzitetskoj galeriji, 09. maja 2016. godine (ponedeljak) sa početkom u 19 sati, biće odžan koncert studenata kompozicije iz klase akademika Isidore Žebeljan (Fakultet muzičke umetnosti Beograd) - MLADI SRPSKI KOMPOZITORI 21. VEKA

Na programu su kompozicije Draška Adžića (1979), Marka Atanackovića (1991), Igora Andrića (1996), Pavla Gavrilovića (1993), Vladana Gecina (1991), Aleksandra Beljakovića (1991), Ane Krstajić (1994), Marka Kovača (1991), Luke Čubrila (1987), Vladimira Trmčića (1983) i Janka Vasiljevića (1985).

Kompozicije će izvesti Aleksandra Stanković (sopran), Tijana Stanković (klavir), Bojana Stanković (klavir), Borislav Čičovački (oboa), Marko Kovač (klavir), Aleksandar Stefanović (harmonika), Damir Odobašić (harmonika), Dušan Savković (klarinet), Milan Roksandić (horna), Ivan Jortić (fagot), Bogdan Dobrić (viola), Luka Čubrilo (klavir) i Jelena Dimitrijević (violina).

Neke od kompozicija koje će publika u Univerzitetskoj galeriji čuti su nagrađene na brojnim takmičenjima. Svita za klavir Ane Krstajić je dobila drugu nagradu na Međunarodnom takmičenju De Bach au Jazz (Od Baha do džeza) u kategoriji Savremeni klavir, u Parizu (Francuska), 2016. godine; kompozitor Vladimir Trmčić je za verziju kompozicije Psalam 23 za sopran i gudački orkestar dobio nagradu “Kompozitor godine 2015.“ časopisa Muzika klasika iz Beograda; Muzika za tri svirača kompozitora Janka Vasiljevića je dobila međunarodnu nagradu "The Intimacy of creativity 2014" (Intimnost kreativnosti) u Hong Kongu (Kina) i tim povodom je izvedena u Hong Kong City Hall-u, 2014. godine.

Dunavska svita kompozitora Marka Kovača je nastala kao porudžbina Međunarodnog festivala KotorArt (Crna Gora), a premijerno ju je izveo Ansambl 4.1 iz Nemačke, na Festivalu KotorArt, 2014. godine dok je kompozicija Draška Adžića Kikimora premijerno izvedena u Jerevanu (Jermenija) na koncertu dua Ingmar , za koji je pisana.

Pozivamo Vas da budete naši gosti u Univerzitetskoj galeriji 09. maja 2016. godine (ponedeljak) u 19 sati.

Foto galerija: