Predavanje „Kome je i zašto danas Šekspir potreban?“

U okviru obeležavanja 40 godina postojanja Univerziteta u Kragujevcu, a povodom 400 godina od smrti Šekspira, prof. dr Ljiljana Bogoeva Sedlar održaće predavanje „Kome je i zašto danas Šekspir potreban?“ u Univerzitetskoj galeriji, u četvrtak 26. maja 2016. godine, sa početkom u 18:30.

Tematika predavanja će biti posvećena osvrtu na nekoliko savremenih svetskih dramskih pisaca i režisera koji značaj Šekspira iznova otkrivaju iz perspektive problema sa kojima se savremeni svet suočava, posebno zemlje kojima pripadaju ili su pripadali. Biće reči o Atolu Fugardu iz Južne Afrike, Avgustu Boalou iz Brazila, Hajneru Mileru iz Nemačke, Roberu Lepažu iz Kanade, Piteru Selarsu iz SAD-a, uz nekoliko relevantnih napomena o Šekspiru, slavnog Britanca Bernarda Šoa.