Poziv za prijavu studenata za stipendiranu mobilnost na Univerzitetu „Pol Valeri“ Monpelje III (Francuska)
Konkurs za Katedru za romanistiku Filološko-umetničkog fakulteta

ERASMUS+ KLjUČNA AKCIJA 1 – KREDITNA MOBILNOST

U skladu sa potpisanim inter-institucionalnim ugovorom za razmenu sa Univerzitetom „Pol Valeri“ Monpelje III studenti Katedre za romanistiku Filološko-umetničkog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu mogu se prijaviti za stipendiranu mobilnosti i to:

• studenti osnovnih akademskih studija, razmena u trajanju od 5 meseci
  • studenti master akademskih studija, razmena u trajanju od 5 meseci

Dostupna studijska oblast: Language Sciences

Svi kandidati moraju ispratiti prijavnu proceduru Univerzitetu „Pol Valeri“ Monpelje III, koja se vrši putem onlajn portala.

Sa procedurom za prijavu možete se upoznati OVDE i OVDE.

Kako izgleda onlajn prijava možete pogledati OVDE.

Potrebna dokumenta za prijavu putem onlajn portala:

Rok za prijavu: 30. septembar 2016. godine

Nakon što završite onlajn prijavu, potrebno je odštampati prijavni formular koji potom potpisuju fakultetski i institucionalni Erazmus + koordinatori. Tako pripremljen dokument, zajedno sa Ugovorom o učenju, šaljete na adresu koja je navedena u uputstvu za prijavu (Preuzmi uputstvo).

Rok za pristizanje dokumenata na Univerzitet „Pol Valeri“ Monpelje III: 15. oktobar 2016. godine

Više informacija o Univerzitetu „Pol Valeri“ Monpelje III možete pogledati OVDE.

Listu Erazmus + koordinatora na Univerzitetu „Pol Valeri“ Monpelje III možete preuzeti OVDE.

Važne napomene:

1. Mobilnost studenata realizovaće se u letnjem semestru akademske 2016/17. godine.

2. Prilikom pripreme Ugovora o učenju potrebno je da se studenti konsultuju sa Erazmus + koordinatorom na svom fakultetu (prof. dr Anđelka Pejović), odnosno sa šefom Katedre i predmetnim nastavnicima.

3. Takođe, zainteresovanim kandidatima se predlaže da konsultuju Erazmus + koordinatore sa Univerziteta „Pol Valeri“ Monpelje III u vezi odabira predmeta.

4. Univerzitet „Pol Valeri“ Monpelje III odlučuje o finalnoj selekciji kandidata u skladu sa odobrenim brojem stipendija namenjenih Univerzitetu u Kragujevcu.

5. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:

• Mesečna stipendija u iznosu od 850 evra (za pokrivanje troškova života)
  • Pokriveni putni troškovi (u iznosu od 275 evra)

Ukoliko vam je potrebna pomoć u pripremi dokumenata, savete možete potražiti na sajtu CzRk-a u našoj sekciji Mobilnost, kao i u Priručniku za mobilnost studenata. Naravno, uvek ste dobrodošli u Centar, ako imate pitanje, nedoumicu ili vam je potreban savet.

Ukoliko imate pitanja, možete nas kontaktirati putem elektronske pošte ili telefona:

Kontakt telefon: 034 300 425
E-pošta: erasmus@kg.ac.rs