Poziv za prijavu studenata za stipendiranu mobilnost na Politehničkom institutu Viana do Castelo (Portugalija)
Konkurs za Fakultet pedagoških nauka u Jagodini

ERASMUS+ KLjUČNA AKCIJA 1 – KREDITNA MOBILNOST

Na konkurs se mogu prijaviti studenti osnovnih i master akademskih studija na Fakultetu pedagoških nauka u Jagodini:

• razmena u trajanju od jednog semestra, odnosno 6 meseci

Dostupna studijska oblast: Education

Rok za prijavu: 26. oktobar 2016. godine, do 12:00 sati

Potrebna dokumenta za prijavu:

• Prijavni formular (preuzmite formular)
  • Ugovor o učenju (preuzmite formular)
  • Lista položenih ispita (studenti sa master studija prilažu i kopiju diplome i listu položenih ispita sa osnovnih studija)  i prevod na engleski jezik*
  • Potvrda/sertifikat o poznavanju engleskog jezika (nivo B1) (preuzmite formular)
  • Kopija/sken pasoša
  • Fotografija

* U ovoj fazi prijave nije potreban zvaničan prevod dokumenata overen od strane sudskog tumača.

**Drugi korak PRIJAVE: Nominovani kandidati moraju pratiti prijavnu proceduru Politehničkog instituta Viana do Castelo, odnosno potrebno je da otvore nalog na e-portalu: https://on.ipvc.pt/

Uputstvo za prijavu i listu dokumenata za prijavu možete pogledati OVDE.

Više informacija o Politehničkom institutu Viana do Castelo možete pogledati OVDE.

Važne napomene:

1. Mobilnost studenata realizovaće se u letnjem semestru akademske 2016/17. godine.

2. Prilikom pripreme Ugovora o učenju potrebno je da se studenti konsultuju sa Erazmus + koordinatorom na Fakultetu (dr Ivana Ćirković Miladinović), odnosno sa šefom Katedre i predmetnim nastavnicima.

3. Po završetku konkursa, Odeljenje za međunarodnu saradnju Univerziteta u Kragujevcu vrši tehničku proveru dostavljene dokumentacije. Komisija za selekciju kandidata vrši akademsku procenu svih prijava u skladu sa Pravilima i uslovima za selekciju studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja Univerziteta u Kragujevcu i dostavlja listu  nominovanih kandidata Politehničkom institutu Viana do Castelo.

4. ** Po dostavljanju nominacija Politehničkom institutu Viana do Castelo, nominovani studenti popunjavanju onlajn prijavu.

5. Politehnički institut Viana do Castelo odlučuje o finalnoj selekciji kandidata u skladu sa odobrenim brojem stipendija namenjenih Univerzitetu u Kragujevcu.

6. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:

• Mesečna stipendija u iznosu od 800 evra (za pokrivanje troškova života)
  • Pokriveni putni troškovi (u iznosu od 360 evra)

Sva dokumenta možete poslati elektronskim putem na erasmus@kg.ac.rs, poštom ili ih doneti lično u Rektorat (2. sprat) radnim danima od 08:00 do 16:00 časova.

Adresa: Univerzitet u Kragujevcu
Jovana Cvijića bb.
34 000 Kragujevac

Napomena za slanje poštom: Prijava za Erazmus+ mobilnost

Ukoliko vam je potrebna pomoć u pripremi dokumenata, savete možete potražiti na sajtu CzRk-a u našoj sekciji Mobilnost, kao i u Priručniku za mobilnost studenata. Naravno, uvek ste dobrodošli u Centar, ako imate pitanje, nedoumicu ili vam je potreban savet.

Ukoliko imate pitanja, možete nas kontaktirati putem elektronske pošte ili telefona:

Kontakt telefon: 034 300 425
E-pošta: erasmus@kg.ac.rs