Predstavljena monografska izdanja Filološko-umetničkog fakulteta: Budućnost filologije je sada i ovde

U Univerzitetskoj galeriji, 27. oktobra 2016. godine, održana je promocija monografskih izdanja Filološko-umetničkog fakulteta, objavljenih tokom 2016. godine – Budućnost filologije je sada i ovde.

O izdavaštvu Filološko-umetničkog fakulteta na promociji monografskih izdanja Budućnost filologije je sada i ovde govorili su profesori: Nikola Bubanja, Miloš Kovačević, Jelena Petković, Dragan Bošković i Časlav Nikolić.

Predstavljena su izdanja sledećih autora:

Ivana Vučina Simonović – Jevrejsko-španski jezik na Balkanu: prilozi istorijskoj sociolingvistici;

Vladimir Polomac – Jezik povelja i pisama Srpske despotovine;

Jelena Arsenijević Mitrić – TERRA AMATA VS. TERRA NULLIUS: Diskus o (post)kolonijalizmu u delima B. Vongara i Ž.M.G. de Klezioa;

Milka Nikolić – Praktikum iz metodike nastave srpskog jezika i književnosti;

Slavko Stanojčić – Teorijsko-analitički pristup udžbeničkom diskusu;

Dušan Živković – Otvoreni lavirinti: Eko i Pavić.

Foto galerija: