Poziv za prijavu za stipendiranu mobilnost na Univerzitetu u Veroni (Italija)
Konkurs za Odsek za filologiju filološko-umetničkog fakulteta

Erazmus+ ključna akcija 1 – kreditna mobilnost

U skladu sa potpisanim inter-institucionalnim ugovorom za razmenu sa Univerzitetom u Veroni studenti Odseka za filologiju Filološko-umetničkog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu mogu se prijaviti za stipendiranu mobilnosti i to:

• studenti osnovnih akademskih studija (razmena u trajanju od 5 meseci)
  • studenti master akademskih studija (razmena u trajanju od 5 meseci)

Dostupna studijska oblast: Literature and Linguistics

Potrebna dokumenta za prijavu:

• Prijavni formular (molimo preuzmite formular)
  • Predlog Ugovora o učenju (molimo preuzmite formular)
  • Lista položenih ispita sa svih nivoa studija i prevod na engleski jezik*
  • Kopija diplome sa osnovnih studija i prevod na engleski jezik* (za studente master studija)
  • Biografija na engleskom jeziku u Europass formatu
  • Potvrda/sertifikat o poznavanju engleskog jezika (min. B1 nivo)
  • Kopija pasoša

Više informacija o Univerzitetu u Veroni možete pogledati OVDE.

Više informacija o Departmanu za strane jezike i književnosti možete pogledati OVDE.

Akademsku ponudu pogledajte OVDE.

Informacije za studente na razmeni, možete pogledati OVDE.

Važne napomene:

1. Mobilnost studenata realizovaće se u zimskom semestru akademske 2018/19. godine.

2. Ukoliko ne posedujete zvaničan sertifikat o poznavanju engleskog jezika, potvrdu može izdati i predmetni nastavnik ili škola stranih jezika. Molimo preuzmite formu.

3. Prilikom pripreme predloga plana studija potrebno je da se studenti konsultuju sa Erazmus+ koordinatorom na svom fakultetu, kao i sa predmetnim nastavnicima.

4. Takođe, predlažemo da konsultujete Erazmus+ koordinatore sa Univerziteta u Veroni u vezi odabira predmeta.

5. Po završetku konkursa, Odeljenje za međunarodnu saradnju Univerziteta u Kragujevcu vrši tehničku proveru dostavljene dokumentacije. Komisija za selekciju kandidata vrši akademsku procenu svih prijava u skladu sa Pravilima i uslovima za selekciju studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja Univerziteta u Kragujevcu i dostavlja listu  nominovanih kandidata Univerzitetu u Veroni.

6. Univerzitet u Veroni odlučuje o finalnoj selekciji kandidata u skladu sa odobrenim brojem stipendija namenjenih Univerzitetu u Kragujevcu.

7. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:

• Mesečna stipendija u iznosu od 850 evra (za pokrivanje troškova života)
  • Pokriveni putni troškovi (do iznosa od 275 evra)

PRIJAVA:

Sva dokumenta možete poslati elektronskim putem na erasmus@kg.ac.rs, poštom ili ih doneti lično u Rektorat (2. sprat) radnim danima od 09:00 do 15:00 časova.

Adresa: Univerzitet u Kragujevcu
Jovana Cvijića bb.
34 000 Kragujevac

Napomena za slanje poštom: Prijava za Erazmus+ mobilnost, Verona

Rok za prijavu: 28. februar 2018. godine, do 12:00 sati

Ukoliko vam je potrebna pomoć u pripremi dokumenata, savete možete potražiti na sajtu CzRk-a u našoj sekciji Mobilnost, kao i u Priručniku za mobilnost studenata. Naravno, uvek ste dobrodošli u Centar, ako imate pitanje, nedoumicu ili vam je potreban savet.

Ukoliko imate pitanja, možete nas kontaktirati putem elektronske pošte ili telefona:

Kontakt telefon: 034 300 425
E-pošta: erasmus@kg.ac.rs