Otvorena izložba Jelene Šalinić Terzić u Univerzitetskoj galeriji

U Univerzitetskoj galeriji u Kragujevcu 20. februara 2018. godine, otvorena je izložba pod nazivom Kratki rezovi autorke Jelene Šalinić Terzić

Izložbu Kratki rezovi je svečano otvorio prorektor za nauku Univerziteta u Kragujevcu, prof. dr Dragan Bošković.

Jelena Šalinić Terzić završila je srednju umetničku školu „Đorđe Krstić“ u Nišu kao đak generacije. Na Fakultetu likovnih umetnosti (odsek slikarstvo, Beograd) diplomirala je 2000. godine u klasi Anđelke Bojović, proglašena je za studenta generacije. Magistrirala je 2003. godine i doktorirala 2016. godine kod istog profesora.

Zaposlena je kao docent na predmetu crtanje i slikanje na Filološko-umetničkom fakultetu Univerziteta u Kragujevcu.

Posetioci Univerzitetske galerije biće u mogućnosti da pogledaju izložene radove do 15. marta 2018. godine.

Foto galerija: