Poziv za prijavu studenata Univerziteta u Kragujevcu za stipendiranu mobilnost u okviru Mare Nostrum projekta (Portugalija)

ERASMUS+ KLjUČNA AKCIJA 1 – KREDITNA MOBILNOST

Projekat Mare Nostrum, kojim koordinira Univerzitet u Algarvi, u okviru Evropskog programa Erazmus+ - Ključna akcija 1, Međunarodna kreditna mobilnost, podržava mobilnost studenata, akademskog i administrativnog osoblja iz visokoškolskih institucija u Portugaliji i 7 partnerskih zemalja, u oba smera, dolazna i odlazna mobilnost.

Visokoškolske institucije iz Portugalije, koje čine konzorcijum:

- Univerzitet u Algarvi, koordinator,

- Univerzitet Nova u Lisabonu, partner,

- Univerzitet u Evori, partner,

- Univerzitet u Portu, partner.

Univerzitetu u Kragujevcu su dostupne:

• stipendije za studente svih nivoa studija (student mobility for studies)

Više informacija možete videti OVDE.

PRODUŽEN ROK ZA PRIJAVU: 05. april 2019. godine

PRIJAVA: Zainteresovani kandidati moraju pratiti prijavnu proceduru Mare Nostrum projekta, odnosno potrebno je otvoriti nalog na e-portalu: https://up.pt/marenostrum2018/

Proces prijave pogledajte OVDE.

Uputstvo za prijavu kandidata i listu dokumenata za prijavu možete pogledati OVDE.

Akademsku ponudu Mare Nostrum projekta možete pogledati OVDE.

Važne napomene:

1. Po završetku konkursa, Odeljenje za međunarodnu saradnju Univerziteta u Kragujevcu izvršiće validaciju prijava (tehnička provera prijava – da li su prijavljeni kandidati studenti Univerziteta u Kragujevcu, i provera validnosti podnetih dokumenata). Nakon validacije prijava, sledi proces evaluacije koji sprovode članovi konzorcijuma Mare Nostrum projekta.

2. Mobilnost odabranih kandidata realizovaće se u zimskom semestru akademske 2019/20. godine.

3. Trajanje mobilnosti: 1 semestar, odnosno 5 meseci.

4. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:

• Mesečna stipendija u iznosu od 850 evra (za pokrivanje troškova života)
  • Pokriveni putni troškovi (u iznosu od 360 evra)

Ukoliko imate pitanja, možete nas kontaktirati putem elektronske pošte: erasmus@kg.ac.rs