Izložba fotografija „Kina-Srbija“ u Univerzitetskoj galeriji

U sredu, 27. marta 2019. u 12.00 sati u Univerzitetskoj galeriji u Kragujevcu biće otvorena izložba fotografija nastala u okviru Kinesko-srpskog fotografskog festivala mladih u organizaciji Asocijacije za razmenu obrazovanja između Kine i Srbije.

Izložbu u Univerzitetskoj galeriji u Kragujevcu 27. marta 2019. otvoriće Milenko Đurić, direktor Centra za odnose sa javnošću i međunarodnu saradnju u Visokoj turističkoj  školi u Beogradu.

Kinesko-srpski fotografski festival mladih privukao je više od 110 mladih koji se bave fotografijom iz 17 institucija kulture i obrazovanja u Kini i Srbiji.

Asocijacija za razmenu obrazovanja između Kine i Srbije organizator je i Nedelje kineskog dokumentarnog filma, koji je ove godine posvećen sedamdesetogodišnjici osnivanja Narodne Republike Kine i koji je krajem januara 2019. godine održan u saradnji sa Univerzitetskom bibliotekom „Svetozar Marković“ u Beogradu. Misija Festivala je širenje kulturnog dijaloga između Srbije i Kine.