Договорени услови за даљу сарадњу Универзитета у Крагујевцу и Кинеске академије наука из Пекинга

Ректорат Универзитета у Крагујевцу, 2. априла 2019. године, посетили су чланови Техничког института за физику и хемију Кинеске академије наука из Пекинга

У оквиру поздравне речи, ректор Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненад Филиповић изнео је планове и могућности будуће сарадње са престижном Кинеском академијом наука из Пекинга а потом су проф. др Ye Tian и проф. др Meng Zhu одржале предавање за студенте и запослене на Универзитету у Крагујевцу.

У оквиру предавања, гошће из Кине су посебно издвојиле могућност учешћа наших истраживачких институција у оквиру програма кинеске владе One Belt, One Road за подршку развоја инфраструктуре и међудржавне сарадње.

Излагању кинеских професора присуствовали су проректор за научноистраживачки рад проф. др Мирослава Петровић-Торгашев, проректор за наставу и студентска питања проф. др Живадин Мицић, као и представници академске заједнице.

Фото галерија: