Poziv za prijavu nastavnika za stipendiranu mobilnost na Univerzitetu Balearskih ostrva, Palma de Majorka (Španija)

Erazmus+ ključna akcija 1 – kreditna mobilnost

Na osnovu potpisanog Interinstitucionalnog Ugovora sa Univerzitetom Balearskih ostrva, Palma de Majorka, Španija, kao i na osnovu odobrenih sredstava za mobilnost profesora iz Srbije, otvoren je konkurs za stipendiranu mobilnost na ovom Univerzitetu.

Možete se prijaviti za:

• Staff teaching mobility (u trajanju od 5 dana + 2dana puta). U skladu sa pravilima Programa Erazmus+ nastavni kadar je u obavezi da u toku razmene održi najmanje 8 sati predavanja nedeljno.

Dostupne studijske oblasti:

• Languages (023);
  • Social Sciences (031);
  • Business and Administration (041);
  • Information and Communication Technologies (ICTs) (061);
  • Engineering (071).

Rok za prijavu: 29. april 2019. godine

Potrebna dokumenta za prijavu:

• Prijavni formular koji se popunjava onlajn putem ovog LINKA
  • Biografija (obavezno navesti kontakt adresu i telefon) – preporuka Europass CV (Kandidati u svojoj biografiji detaljno navode sve podatke kao i listu publikacija)
  • Predlog ugovora o mobilnosti (molimo preuzmite formular)
  • Pismo podrške matične institucije
  • Potvrda o zaposlenju na engleskom jeziku
  • Potvrda/sertifikat o poznavanju engleskog/španskog jezika (nivo B2) *
  • Kopija pasoša

* Ukoliko ne posedujete zvaničan sertifikat o poznavanju engleskog/španskog jezika, potvrdu može izdati i predmetni nastavnik ili škola stranih jezika. Molimo preuzmite formu.

Više informacija o Univerzitetu Balearskih ostrva možete pogledati OVDE.

Kontakte Univerziteta Balearskih ostrva možete pogledati OVDE.

Informacije o programima na osnovnim studijama, pogledajte OVDE.

Informacije o programima na master studijama, pogledajte OVDE.

Informacije o programima na doktorskim studijama, pogledajte OVDE.

Akademski kalendar Univerziteta Balearskih ostrva pogledajte OVDE.

Napomene:

1. Nakon popunjavanja onlajn prijavnog formulara, kandidati su u obavezi da ostala prijavna dokumenta pošalju na mejl: erasmuska107@uib.es i erasmus@kg.ac.rs.  Samo kada se popuni onlajn formular i pošalju tražena dokumenta na navedene mejl adrese, prijava će se smatrati validnom.

2. Realizacija mobilnosti je predviđena za akademsku 2019/20. godinu.

3. U ovoj fazi prijave popuniti samo polja koja su obeležena. Predloženi Ugovor o mobilnosti mora da sadrži potpise relevantnih koordinata sa Univerziteta u Kragujevcu kao i sa Univerziteta Balearskih ostrva. Listu Erazmus+ koordinatora  na Univerzitetu u Kragujevcu možete videti OVDE.

4. Za potpis Institucionalnog Erazmus+ koordinatora na Univerzitetu u Kragujevcu u obavezi ste da se javite Odeljenju za međunarodnu saradnju: el. pošta: erasmus@kg.ac.rs, telefon: +38134300425, adresa: Rektorat Univerziteta u Kragujevcu, 2. sprat, Jovana Cvijića bb, 34000 Kragujevac

5. Po završetku konkursa, Odeljenje za međunarodnu saradnju Univerziteta u Kragujevcu izvršiće validaciju prijava (tehnička provera prijava – da li su prijavljeni kandidati studenti Univerziteta u Kragujevcu, i provera validnosti podnetih dokumenata). Nakon validacije prijava, sledi proces evaluacije koji sprovode Univerzitet Balearskih ostrva i Univerzitet u Kragujevcu.

6. Univerzitet Balearskih ostrva odlučuje o finalnoj selekciji kandidata u skladu sa odobrenim brojem stipendija namenjenih Univerzitetu u Kragujevcu.

7. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:
  • Dnevna stipendija u iznosu od 160 evra (za pokrivanje troškova života)
  • Pokriveni putni troškovi (u iznosu od 275 evra)

Za sva dodatna pitanja možete nas kontaktirati elektronskim putem na erasmus@kg.ac.rs.