Poziv za prijavu studenata osnovnih i master akademskih studija Fakulteta inženjerskih nauka za stipendiranu mobilnost na Univerzitetu Rej Huan Karlos u Madridu (Španija)

Erazmus+ ključna akcija 1 – kreditna mobilnost

Na osnovu ugovora o saradnji sa Univerzitetom Rej Huan Karlos u Madridu, na konkurs se mogu prijaviti kandidati sa Fakulteta inženjerskih nauka:

• studenti osnovnih akademskih studija (razmena u trajanju od jednog semestra)
  • studenti master akademskih studija na studijskom programu Bioinženjeringa (razmena u trajanju od jednog semestra)

Dostupne studijske oblasti:

• Biomedical Engineering

Rok za prijavu: 27. maj 2019. godine, do 12:00 sati

Potrebna dokumenta za prijavu:

• Prijavni formular (molimo preuzmite formular)
  • Biografija (obavezno navesti kontakt adresu i telefon) – preporuka Europass CV
  • Predlog Ugovora o učenju (molimo preuzmite formular)
  • Potvrda sa fakulteta da ste redovan student i prevod na engleski jezik*
  • Lista položenih ispita (sa svih nivoa studija)  i prevod na engleski jezik*
  • Kopija diplome i prevod na engleski jezik* (za studente master studija)
  • Potvrda/sertifikat o poznavanju engleskog/španskog jezika (nivo B2) **
  • Kopija pasoša

* U ovom trenutku prijave nije potreban prevod dokumenata overen od strane sudskog tumača.

** Ukoliko ne posedujete zvaničan sertifikat o poznavanju engleskog/španskog jezika, potvrdu može izdati i predmetni nastavnik ili škola stranih jezika. Molimo preuzmite formu.

Više informacija o Univerzitetu Rej Huan Karlos možete pogledati OVDE.

Informacije za studente na Erazmus+ razmeni možete pogledati OVDE.

Akademsku ponudu možete pogledati OVDE i OVDE.

Sve informacije koje se tiču smeštaja pogledajte OVDE.

Napomene za studente:

1. Realizacija mobilnosti je predviđena za zimski semestar akademske 2019/20. godine, u trajanju od 5 meseci.
  2. Mobilnost će se realizovati na nivou osnovnih akademskih studija studijskog programa Biomedicinski inženjering Univerziteta Rej Huan Karlos (kampus Alkorkon)
  3. Ugovor o učenju (Learning Agreement) podrazumeva predmete (koji se biraju iz gore navedene akademske ponude na engleskom, odnosno španskom jeziku) koje student želi da pohađa tokom razmene. Ugovor o učenju treba da sadrži predmete koji daju zbir između 25 i 30 ESP bodova. Prilikom odabira predmeta studenti su u obavezi da se konsultuju sa Erazmus+ koordinatorom na svom fakultetu, kao i sa predmetnim nastavnicima. U ovoj fazi prijave popuniti samo polja koja su obeležena. Listu Erazmus+ koordinatora možete videti OVDE.
  4. Po završetku konkursa, Odeljenje za međunarodnu saradnju Univerziteta u Kragujevcu vrši tehničku proveru dostavljene dokumentacije. Komisija za selekciju kandidata vrši akademsku procenu svih prijava u skladu sa Pravilima i uslovima za selekciju studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja Univerziteta u Kragujevcu i dostavlja listu  nominovanih kandidata Univerzitetu Rej Huan Karlos.  Svi nominovani kandidati će putem e-pošte dobiti smernice i informacije o daljem postupku prijave od Univerziteta Rej Huan Karlos.
  5. Univerzitet Rej Huan Karlos odlučuje o finalnoj selekciji kandidata u skladu sa odobrenim brojem stipendija namenjenih Univerzitetu u Kragujevcu.
  6. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:
    • Mesečna stipendija u iznosu od 850 evra (za pokrivanje troškova života)
    • Pokriveni putni troškovi (u iznosu od 360 evra)

PRIJAVA:

Sva dokumenta možete poslati elektronskim putem na erasmus@kg.ac.rs, poštom ili ih doneti lično u Rektorat (2. sprat) radnim danima od 08:00 do 16:00 časova.

Adresa: Univerzitet u Kragujevcu

Jovana Cvijića bb.