Otvoren poziv u okviru Horizonta 2020 – Supporting research organisations to implement gender equality plans

ID: SwafS-09-2018-2019-2020

TEMA: link na temu

Rok za aplikaciju: 15. april 2020. (17:00h po briselskom vremenu)

Budžet projekta: 2.5-3 miliona EUR

Trajanje projekta: 4 godine

Cilj programa: Predložena akcija doprineće povećanju broja istraživačkih organizacija i visokoškolskih ustanova koje sprovode planove za rodnu ravnopravnost. Očekuje se povećanje učešća žena u istraživanju i inovacijama i poboljšanje njihove karijerne perspektive, poboljšanje rodne ravnoteže u telima koji donose odluke u istraživačkim organizacijama, uključivanje, gde je to relevantno, rodne dimenzije u istraživački sadržaj i povećanje kvaliteta i društvene relevantnosti proizvedenih znanja, tehnologija i inovacija.

Konzorcijum: min 1 nezavisno pravno lice iz EU ili pridruženih zemalja (prioritet imaju istraživačke organizacije uključujući i univerzitete).

Korisni linkovi:

Kancelarija za međunarodne projekte Univerziteta u Kragujevcu Vam stoji na raspolaganju za dalja pitanja i pomoć u aplikaciji i traženju partnera.

Ukoliko želite da aplicirate za navedeni poziv potrebno je Kancelariji za međunarodne projekte dostaviti apstrakt za poziv koji vam je od značaja.