Informacija o mogućnosti polaganja prijemnog ispita za upis na master diplomatije i međunarodnih odnosa u Španiji

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije dostavilo je Univerzitetu u Kragujevcu, na osnovu note Ambasade Španije, informaciju o mogućnosti polaganja prijemnog ispita za upis na „Interuniverzitetski master iz diplomatije i međunarodnih odnosa“ u Španiji za 2020/21. godinu.

Konkurs je namenjen diplomcima koji su studije završili, pre datuma konkurisanja, na univerzitetima, višim tehničkim školama ili sličnim nastavnim centrima, a čiji prosek prelazi ili je jednak oceni 7 (kategorija „b“ u noti Ambasade).

Ovaj master program će se odvijati u Diplomatskoj školi, na španskom jeziku u trajanju od godinu dana.

Rok za prijavu: 1. april 2020.

Prijavljivanje se vrši lično, tako što se kompletna prijava odnese na adresu:

Ambasada Kraljevine Španije, Ulica Prote Mateje 45, 11000 Beograd

Više informacija o ovom programu možete naći ovde.

Tekst konkursa na sajtu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja možete pogledati ovde.

Notu Ambasade Španije možete pogledati ovde.

Propozicije konkursa i instrukcije za prijavu na španskom jeziku možete pogledati ovde.