Stipendije državne korporacije Rosatom, Rusija

Ruska državna korporacija Rosatom u saradnji sa Kabinetom ministra za inovacije i tehnološki razvoj u Vladi Republike Srbije dodeljuje stipendije za sve zainteresovane studente iz Srbije koji bi želeli da nastave svoje školovanje u Rusiji.

Stipendije se odnose na oblast primene nuklearnih tehnologija u mirnodopske svrhe i dodeljuju se za osnovne, master i doktorske studije.

Program je namenjen studentima prirodnih i tehničkih struka, koji će prilikom izbora studijskog programa dobiti korisne sugestije od strane državne korporacije Rosatom, kao i Kabineta ministra.

Sve potrebne informacije u vezi sa prijavom mogu se naći ovde i ovde.

Takođe, potrebno je da se paralelno sa prijavljivanjem na način koji je opisan na sajtu, zainteresovani kandidati obrate Kabinetu ministra za inovacije i tehnološki razvoj na mejl: nevena.boskovic@mbpi.gov.rs.