Go Styria program stipendija za 2020/21. godinu

Otvoren poziv za prijavu za Go Styria stipendije za istraživanje na Univerzitetu u Gracu za 2020/21. godinu

Go Styria je program stipendija namenjen izvanrednim studentima iz Jugoistočne Evrope, finansiran od strane pokrajine Štajerska.

U okviru programa dodeljuju se stipendije studentima master i doktorskih studija i postdoktorantima za periode istraživačke mobilnosti na Univerzitetu u Gracu.

Za stipendije mogu aplicirati studenti master i doktorskih studija koji već rade na izradi teze i postdoktoranti koji su doktorske studije završili pre ne više od godinu dana od datuma prijave.

Stipendije su namenjene za boravak od najviše 4 meseca.

Stipendija za studente master i doktorskih studija pokriva novčanu naknadu u iznosu od 600 evra mesečno, kao i izuzeće od plaćanja troškova školarine, dok stipendija za postdoktorante podrazumeva novčanu naknadu u iznosu od 900 evra mesečno.

Rok za prijavu: 24. april 2020. godine

Više informacija o ovom programu stipendija možete naći ovde.