Univerzitet u Kragujevcu i ove godine na Šangajskoj listi

Univerzitet u Kragujevcu se, prema podacima Academic Ranking of World Universities, i ove godine našao na prestižnoj Šangajskoj listi najboljih svetskih univerziteta za 2020. godinu, našavši se na poziciji između 201. i 300. mesta.

Šangajska lista, kao jedna od najprestižnijih svetskih rang-lista koja prvenstveno vrednuje uspešnost visokoobrazovnih institucija prema pokazateljima naučnoistraživačkog rada, objavljuje se od 2003. godine, a Univerzitet u Kragujevcu se prvi put našao na njoj 2017. godine, zahvaljujući rezultatima u oblasti matematike (na PMF-u i Fakultetu tehničkih nauka 2017. godine, a na PMF-u i naredne 2018. i 2019. godine), a od 2019. godine i rezultatima kliničke medicine na Fakultetu medicinskih nauka (2019, 2020. i 2021. godine).

Kontinuitet izuzetnih rezultata u oblasti klinička medicina na Fakultetu medicinskih nauka, doprineo je da Univerzitet u Kragujevcu i ove godine potvrdi status izvrsnosti i međunarodne kompetitivnosti, što predstavlja značajan doprinos prepoznatljivosti  srpske nauke u svetu.