Konkurs za dodelu studentskih stipendija studentima koji se obrazuju za obavljanje nedostajućih zanimanja za školsku 2021/2022. godinu

Stipendije Ministarstva prosvete za studente koji se obrazuju za obavljanje nedostajućih zanimanja

Pravo da se prijave na konkurs za dodelu studentskih stipendija, u skladu sa zakonom, imaju studenti visokoškolskih ustanova čiji je osnivač Republika Srbija ili autonomna pokrajina, koji su upisani prvi put u tekućoj školskoj godini u drugu ili treću godinu studija prvog stepena jednog od dole navedenih studijskih programa, čije se školovanje finansira iz budžeta Republike Srbije, koji nisu u radnom odnosu, koji imaju državljanstvo Republike Srbije, koji nisu gubili nijednu godinu tokom studija, uz maksimalnu efikasnost tokom studiranja, koji su prema nastavnom programu visokoškolske ustanove na kojoj studiraju položili sve ispite iz prethodnih godina studija i postigli prosečnu ocenu najmanje 7,50 (sedam i po) i koji imaju prebivalište na teritoriji Republike Srbije.

Na konkurs se mogu prijaviti studenti druge i treće godine prvog stepena studija, upisani na jedan od sledećih studijskih programa:

Univerzitet u Kragujevcu - Prirodno-matematički fakultet: Diplomirani matematičar - profesor matematike, Diplomirani informatičar - profesor informatike, Diplomirani fizičar - nastavnik fizike i informatike; Filološko-umetnički fakultet: engleski jezik i književnost, nemački jezik i književnost, srpski jezik i književnost.

Rok za prijavljivanje na konkurs je od 1. do 31. oktobra 2021. godine.

Više informacija možete pronaći ovde.