Potpisan Ugovor o izradi strateškog master plana održivog razvoja planine Rudnik

Gradska turistička organizacija "Kragujevac" i Univerzitet u Kragujevcu potpisali su Ugovor o izradi strateškog master plana održivog razvoja planine Rudnik.

Direkor Gradske turističke organizacije "Kragujevac", gospođa Snežana Milisavljević i rektor Univerziteta u Kragujevcu, prof. dr Slobodan Arsenjević potpisali su Ugovor o izradi strateškog master plana održivog razvoja planine Rudnik.
Naručilac projekta izrade strateškog master plana održivog razvoja planine Rudnik je, u skladu sa potpisanim Memorandumom, Gradska turistička organizacija "Kragujevac", dok je Univerzitet u Kragujevcu, kao najpovoljniji ponuđač po javnoj nabavci zavšenoj 12. avgusta 2013. godine, dobio posao pružaoca usluge.

Vrednost projekta je 23 760 000 dinara, a finansijska sredstva obezbeđena su od strane Sektora za turizam Ministarstva finansija i privrede. Rok za izradu projekta je 28. februar 2014. godine a projekat se odnosi za period od 2014. do 2024. godine.

Strateški master plan održivog razvoja planine Rudnik predstavlja jedan od najvažnijih strateških dokumenata koji treba da definiše planinu Rudnik kao moderan oslonac regionalnog razvoja centralne Srbije, tačnije kao oslonac područja koje obuhvata gradove Kragujevac i Čačak i opštine Topolu, Knić i Gornji Milanovac.

Master planom održivog razvoja planine Rudnik biće obuhvaćeno definisanje razvojnih prioriteta u ovoj oblasti. Izrada ovog master plana treba da obezbedi sklad između tri osnovna stuba održivog razvoja – zaštite životne sredine, ekonomskog razvoja i socijalnog razvoja planine Rudnik

Na izradi master plana radiće tim stručnjaka iz 19 oblasti, predvođen prof. dr Slobodanom Arsenijevićem.

Foto galerija: